• 470 gr Süzme Kestane Balı
470 gr Süzme Kestane Balı
Ürün Kodu : KOD-93       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
175.00 TL   Kdv Dahil
Gelince Haber Ver

Süzme Kestane Balı Nedir?

Kestane ağaçlarının yoğun yetiştiği bölge Karadeniz bölgesidir. Kestane ağaçları genellikle mayıs ayının sonuna doğru çiçek açmaya başlar. Bal üreticilerimiz ise bu dönemde arılarını kestane çiçekleri ile kavuşturur. Arılar bu süreçte yoğun olarak nektar toplamak için canla başla çalışırlar. İşte kestane balının oluşum süreci de böyle başlar. Beyçeri tesislerine gelme süreci başlar. Bal arılarının topladığı balları kalite kontrol süreçleri tamamlandıktan sonra paketlenir. Tüketici memnuniyetini ilke edinmiş beyçeri güvencesi ile kestane balı hizmetinizdedir.


Süzme Kestane Balının Özellikleri

Genelde koyu renkli, daha akışkan ve kokusuyla cezbeden bir baldır. Çiçek ballarının genel özelliklerini taşırlar. Elbette bazı baskın özellikleri de vardır. Diğer ballara göre kahvaltıdan çok ölçülü bir program dahilinde tüketilir. Bu durum süzme kestane balını daha özel tüketim balı sınıfına sokar. Kalite değeri oldukça yüksek olan süzme kestane balı kaliteli beslenme açısından ise neredeyse bulunmaz bir nimettir.


Süzme Kestane Balının Faydaları

Her balın sağlıklı beslenme açısından faydası büyüktür. Kestane balının da insan vücudunda kendine özgü bazı faydaları bulunmaktadır. Özellikle üst solunum yollarını rahatlatıcı ve ağrı kesici özellik gösterdiği bilimsel çalışmalar tarafından bildirilmektedir.


Tüketim Önerileri

Sabah kalktığınızda kahvaltıdan yarım saat önce ve yatarken birer tatlı kaşığı almanız yerinde olacaktır. Diğer arı ürünleri ile (arı sütü ve polen gibi) karıştırılarak tüketilmesi süzme kestane balının çok kuvvetli olmasından dolayı pek önerilmez.


Muhafaza Koşulları

Diğer bal türleri gibi süzme kestane balının da saklanma koşulları aynıdır. Isı ve ışıktan mümkün olduğunca uzak ve serin bir alanda saklamanız tavsiye olunur. Ayrıca balın kristallenmesi son derece normaldir. Kristallenme balın doğasında vardır. Aslında balın bu şekilde tüketilmesi önerilir. Fakat tüketim alışkanlığı dolayısıyla akışkan halde ve berrak olması istenmektedir.


Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.